Podhájska

   Obec Podhájska sa nachádza na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny v nadmorskej výške 170 metrov nad morom. Najvyššia nadmorská výška je 288 m n.m a najnižšia je 161 m n.m. Patrí do Novozámockého okresu a do Nitrianskeho kraja. Leží na železničnej trati medzi Levicami a Šuranmi. Susedí s obcami Trávnica, Radava, Pozba, Veľké Lovce.

    Jedinečná voda v strednej Európe pochádza z treťohorného žriedla. Na povrch zeme vystupuje s teplotou 80°C.V bazénoch termálneho kúpaliska má od 33 do 37°C. V súčasnosti sa v areáli nachádza celkove sedem bazénov: dva plavecké, dva veľké, sedací, detský a dojazdový pre tobogán.

    Slaná voda v malom slovenskom morí je bohatá na sírany, lítium, jodidy, bromidy a zlúčeniny vápnika. Liečivé účinky prameňa v Podhájskej sa preukazali pri viacerých zdravotných komplikáciach. Geotermálna voda s výdatným obsahom soli poskytuje pomoc pri ťažkostiach s chrbticou, prináša úľavu bolestivým kĺbom, pomáha pacientom trpiacim na reumatické ochorenia. Pozitívne pôsobí aj pri liečbe zlomenín, ochoreniach dýchacich ciest, stimuluje štítnu žlazu.

    Popri liečebnom kúpeli ponúka termalné kupalisko aj  možnosti aktívneho pohybu a zábavy na atrakciách. V areáli termalného kúpaliska sa nachadádzajú športové ihriská a kurty, tobogány a trampolíny.

    Podhájska naplno využíva svoj potenciál, preto sa posledné roky venovala výstavbe wellness centra Aquamarín, ktorý tomuto zaujímavému miestu ponúka okrem liečivých účinkov aj punc luxusu. Jednou z veľkých výhod, ktorá bola ohlásená ešte pred otvorením, je veľmi zaujímavá cena, ktorá sľubuje dostupnosť širokým vrstvám zákazníkov. Za bránami wellness centra sa skrýva nádherný komplex plný atrakcií a noviniek, ktoré Vášmu telu poskytnú dokonalý relax.

    Dizajnová prepracovanosť interierov bude pastvou pre Vaše oči. Bazén s divokou riekou a vírivkami, sauny a botanická záhrada pre oddych, liečivá voda v sedacích bazénoch a turecký kúpeľ Hammam, to ani zďaleka nie je všetko čo tu nájdete a kvôli čomu sa do wellness centra Aquamarín oplatí prísť.    

    Kto zavíta do obce Podhájska v správnom čase, môže spojiť návštevu termalného kúpaliska s kultúrnymi aktivitami. V mesiaci júl sa konajú Podhájskej slávnosti remesiel. Na návštevníkov čakajú ukážky tradičných remesiel, sochárske sympózium. Milovníci vína môžu ochutnať produkty vinárni zo Slovenska, Moravy a Čiech.

    Otvoria sa gazdovské dvory rôznych kategórii od posedenia, ochutnávok, spevu až po poľovnícke záujmove krúžky. Gurmáni si pochutnajú na špeciatach z domácej zabíjačky, pečenom prasiatku, lokšiach, či medovine.Programovú ponuku sprestruje zraz historických vozidiel

        Ak planujete stráviť dovolenku na Slovensku, obec Podhájska je dobrým typom pre relax pri vode a oddych v malebnej prírode.

Aj kúpanie v zime má svoje čaro. V bazénoch s termálnou vodou sa ľudia kúpu, aj keď sneží.

 

zdroj:

www.tkpodhajska.sk/

obecpodhajska.sk/

www.podhajska.ws/sk/Termalne-kupalisko-Podhajska.alej